• Facebook
  • YouTube
Please select your page

Шкільний музей

Військово-історичний музей ім. Івана Затєвахіна 

 

Профіль музею: Військово-історичний

 Паспорт музею

 

            Музей Бойової слави у СЗШ № 279 ім. П. Григоренка м. Києва відкрито 8 травня 2009 року. Це музей військово-історичного профілю.

 Відкриття цього музею стало можливим завдяки творчим зусиллям і клопіткій праці багатьох поколінь юних пошуковців нашої школи, вчителів, ветеранів, органів державної влади, громадських організацій і всіх тих, хто не байдужий до рідної історії, до пам’яті про ту страшну та далеку війну та її героїв, і хто на протязі багатьох десятиліть буквально по зернинах збирав ці безцінні музейні експонати та матеріали і допомагав їх оформити.

 Музей є продовжувачем справи і традицій клубу «Пошук» та Музею Великої Вітчизняної війни, що діяли в нашій школі у повоєнний період. Очолює роботу шкільного музею його завідувач – вчитель історії Дзюбак С. О. При музеї діє Наглядова рада, яка здійснює контроль за його роботою і надає методичні поради та рекомендації. До її складу входять директор школи, Голова Ради ветеранів м-р Жуляни, ветерани Великої Вітчизняної війни, воїни-інтернаціоналісти та ветерани АТО (ООС), Президент учнівського самоврядування школи. Музей тісно й плідно співпрацює з адміністрацією школи та шкільним батьківським комітетом, які надають музею організаційно-методичне та матеріально-технічне забезпечення.

 На базі нашого шкільного музею проводяться як загальнооглядові, так і тематичні екскурсії. Тривалість цих екскурсій становить в основному 45 хв. І адаптована під звичайний урок. Однак тривалість загальнооглядової екскурсії може сягати 60 хв. Це пояснюється більшим обсягом матеріалу. Такі екскурсії проводяться в позаурочний час.

 foto003

Нами розроблено таку тематику екскурсій:

 

        «Україна в роки Другої світової війни»;

 

        «Наш край в роки Другої світової війни»;

 

        «Героїчна оборона Києва в роки війни та роль у ній 212 повітряно-десантної бригади І. Затєвахіна»;

 

        «Визволення Києва та України від фашистських загарбників»;

 

        «Герої війни – наші земляки»;

 

        «Опалені полум’ям інтернаціоналізму (Участь наших воїнів-земляків у локальних конфліктах др. пол. ХХ ст. )»;

 

        «Революція гідності 2013 – 2014 рр. та її значення в історії нашої держави»;

 

        Агресія Росії проти України в Криму та на Донбасі (Російсько-українська війна)».

           Експозиція музею розміщена у двох залах і умовно поділяється на три частини: близько 65 % речових та документальних експонатів присвячено подіям Другої світової війни, 15 % – матеріали присвячені воїнам-інтернаціоналістам – нашим землякам (1- ша зала) і 20 % експозиції займають експонати, що відображають події Революції Гідності та Російсько-української війни (АТО, ООС) (2 - га зала).

 foto007

Важливу роль в організаційній роботі музею є його документація, до якої належать: Статут музею, план роботи, інвентарна книга, книга обліку відвідувачів, та книга проведених екскурсій.

            Основну науково-пошукову та екскурсійну роботу проводить учнівський актив екскурсоводів, який складається з учнів 9 – 11 класів.

            Музей має сучасне оформлення. Окрім традиційних стендів та вітрин у музеї використано банерні та струнні композиції, манекен, одітий у форму радянського солдата 70-80 рр. ХХ ст. Планується встановлення відеоапаратури. Це дасть змогу, шляхом показу кінохроніки та документальних фільмів, розширити знання учнів з тієї чи іншої теми, а візуально-слухове сприйняття матеріалу сприятиме глибокому, комплексному засвоєнню навчальної інформації.

            Учнями-екскурсоводами постійно здійснюється збір та систематизація наукового матеріалу. Ведеться поповнення виставково - експозиційного матеріалу, та музейних стендів: «Україна в роки Великої Вітчизняної війни», «Героїчна оборона Києва», «Визволення Києва та Жулян від німецько-фашистських окупантів», «Герої війни – наші земляки» і «Опалені полум’ям інтернаціоналізму». Так зокрема у тісній співпраці з органом місцевого самоврядування мкр. Жуляни та громадськістю упорядковано списки загиблих воїнів Червоної Армії, похованих у братській могилі в парку «Гайок», списки загиблих в роки війни земляків – жулянців а також – списки воїнів-інтернаціоналістів нашого мікрорайону.

            Під керівництвом вчителя Дзюбака С. О. учнями-екскурсоводами розроблені і систематично проводяться в музеї загально-оглядові та тематичні екскурсії, зустрічі з ветеранами Великої Вітчизняної війни та воїнами-інтернаціоналістами, уроки мужності, лекції, вечори пам’яті, приймається активна участь в щорічних урочистостях до Дня Перемоги та Визволення України і Визволення Києва від німецько-фашистських загарбників, ведеться збір документальних та речових матеріалів та експонатів, поповнюється музейна колекція то що.

 foto006

Ведеться постійна робота над систематизацією і залученням до використання архівного матеріалу клубу «Пошук», що діяв в нашій школі у 50– 80 роках минулого століття.

            Оформляється біографічний фотоальбом «Війна очима її учасників – наших земляків».

            Встановлено тісну співпрацю з Київським обласним клубом «Пошук», який надає нам методичну допомогу та ділиться з нашим музеєм речовими експонатами, знайденими під час археологічних розкопок. Музей підтримує тісні стосунки із Солом’янською районною та Київською міською Радами ветеранів.

 foto005

Музей постійно виступає ініціатором проведення багатьох позакласних та позашкільних заходів. Так, зокрема, в школі проводяться краєзнавчі вікторини, краєзнавчі олімпіади, тематичні вечори. У тісній співпраці з Музеєм діє шкільний гурток військово-патріотичного виховання.

 foto004

В музеї зібрано унікальні колекції радянських та німецьких бойових нагород часів війни, фотографії радянських воїнів – учасників героїчної оборони Києва, особисті речі бійців, радянську та німецьку зброю і спорядження.

            Завдяки тісній співпраці наших пошуковців з Радою ветеранів Солом’янського району було зібрано матеріали для створення меморіального стенду, присвяченого нашому герою-земляку Бабію П. Т. – повному кавалеру Ордена Слави.

            Важливою віхою в історії музею стала його співпраця з нашою землячкою, колишнім в’язнем фашистського концтабору «Освенціум» Гулей А. В. Результат цієї роботи – оформлення експозиції про рідний край в період окупації та спільне написання книг «З мороку небуття» та «В ярмі окупації».

 foto001

Новою сторінкою в роботі нашого музею стало відкриття весною 2014 р. третього експозиційного розділу, присвяченого Революції Гідності та Російсько-українській війні (АТО, ООС). На ньому були присутні безпосередні учасники Євромайдану, воїни Збройних Сил України та представники волонтерських організацій. Вони подарували музею багато цінних експонатів, поділилися з учнями цікавими спогадами про ті трагічні і величні водночас події. Натомість учні школи передали волонтерам для наших бійців на передовій малюнки, обереги, зроблені своїми руками та зібрані під час шкільних ярмарок кошти на потреби воїнів.

            Волонтерський рух триває у нашій школі і по сьогоднішній день. Зібрано великі кошти для допомоги нашим воїнам на передовій та пораненим, що знаходяться у Київському військовому госпіталі. Школа проводить різноманітні патріотичні флеш-моби та ін. акції.  

 foto002

З моменту свого заснування музей щорічно приймав участь в районних конкурсах шкільних краєзнавчих музеїв Солом’янського району м. Києва, на яких було здобуто 2- та 3-ті місця. А в 2013 р. наш музей посів 1 місце в районному конкурсі-огляді музеїв, присвяченому 70-річчю визволення м. Києва та 79 річниці Перемоги у Великій Вітчизняній війні. Одним із секретів такого успіху є те, що навколо музейної роботи об’єднався колектив патріотів-однодумців, яким небайдужа історія рідного краю та Батьківщини. В цьому процесі далеко не останнє місце займає конструктивна позиція директора школи Дорош Л. І., яка була одним із ініціаторів створення музею у новій школі і зараз активно підтримує та стимулює його роботу.

 foto008

Більше того, у 2015-2016 н. р. дирекція школи разом з керівником музею зініціювали ще одну дуже важливу музейну справу. Було вирішено на базі шкільного кабінету історії створити історико-краєзнавчий музей, в якому б було відображено основні періоди нашої історії від найдавніших часів і до сьогодення. З цією метою було виготовлено 8 стендів, які відповідають цим періодам (Давня історія України, Княжа доба, Литовсько-Польський період, Козацька Україна, Між двома імперіями, Українська Національна революція 1917-1920 рр., Радянська Україна, Незалежна Україна). Над стендами встановлено портрети найвидатніших синів і дочок українського народу. Під стендами – 4 великих вітрини для експозиційного матеріалу. Завдяки щирій підтримці меценатів та всіх, хто небайдужий до рідної історії, експозиція музею дуже швидко поповнюється різними матеріалами.

      Робота нашого шкільного музею популяризується не лише через безпосереднє проведення навчально-виховних екскурсій, круглих столів та історичних лекторіїв, а й через публікації у музейних матеріалів та історичних досліджень в періодичній пресі та наукових збірниках на історичну тематику. ( Дзюбак С. О. Увічнити ім’я героя. / Ветеран столиці., №5(12), травень 2011. – С. 4; Естафета пам’яті. Упоряд.: А. В. Гулей. – К.: Фенікс, 2012. – 180 с.; Дзюбак С. О. Музейні уроки та музейна методична робота учнів як інноваційна методика навчально-виховного процесу на уроках історії./ Формування патріотичної та громадянської свідомості учнів: теорія і практика: моногр. / Авт. кол.: Александрова О. С., Левітас Ф. Л., Салата О. О., Шепетяк О. М., Матвійчук О. Є., Петрощук Н. Р. та ін.; [за заг. ред. проф. Левітаса Ф. Л.; наук. ред. Александрової О. С., Салати О. О.]. – К.: Київ. ун-т ім. Б. Грінченка, 2018. – С. 158-169. (172 с.);

           Музей як живий організм, він живе, розвивається. Багато чого вже зроблено у ньому, багато чого плануємо ще зробити, напрацювати, оформити.

           Однак ми переконані в тому, що спільними зусиллями зуміємо зберегти пам’ять про героїв Другої світової війни, Російсько-української та всіх інших воєн, у яких довелося і, напривеликий жаль, доводиться проливати кров нашим героям – воїнам-землякам.

 

Buy now

You can now buy this awesome Joomla Theme directly on Themeforest for a really low price for this awesome and stunning Joomla product!

Nulla vitae elit libero, a pharetra augue. Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Etiam porta sem malesuada magna mollis euismod. Morbi leo risus, porta ac consectetur ac, vestibulum at eros. Nulla vitae elit libero, a pharetra augue.

BUY NOW ON THEMEFOREST

×

Login

Please login using your credentials recived by email when you register.


Забыли пароль? |  Забыли логин?

×

Register now


I'm a small Introtext for the Register Module, I can be set in the Backend of the Joomla WS-Register Module.



  or   Login
×